Vážení rodiče,

velmi nás těší Váš zájem o naše služby.

Hipoterapii děláme zejména z přesvědčení, že má smysl a pomáhá Vašim dětem. Neustále se snažíme zlepšovat služby a zázemí, i když je to těžké. Nikdo z našeho týmu se hipoterapií neživí. Všichni krom ní máme svoje zaměstnání, které nás živí. Protože samotná hipoterapie to nedokáže. Třeba se tento fakt časem změní. Koho však hipoterapii uživit musí jsou koně. Bez koní hipoterapie dělat nejde a jejich životní podmínky považuji za naprosto klíčové. Uvědomuji si, že dělají velmi náročnou práci, takže si i zaslouží odpovídající, kvalitní péči.

Tím pádem je pro mě nepředstavitelné, abych večer přišla ke koním se slovy: „Dnes večeře nebude. Děti jsou nemocné, nebyl, kdo by Vám za ní zaplatil.“ Nikdy se to nestalo a doufám, že ani nestane. Každý majitel koně spíš ubere sobě, ale koně neošidí.

Protože koně potřebují dostávat péči a krmení stále, ale docházka na hipoterapii stálá moc není, rozhodli jsme se změnit systém.

Zájem o hipoterapii je opravdu veliký, každý týden odmítám nějakého klienta, pro kterého není místo. O to víc jsem proto zklamaná, když hipoterapii nenaplníme, máme volná místa a ještě k tomu bohužel přicházíme o finance, které potom schází. Snažím se místa doplňovat náhradníky, ale je to náročné.

Equilibro a naše hipoterapie, ale není jenom o mě, ale i o týmu nenahraditelných, skvělých lidí. A zefektivnění práce pro nás ve výsledku přinese benefity především pro Vás a Vaše děti.

Proto od září budou mít zájemci o stálé místo na hipoterii možnost si zaplatit pravidelný termín (např. každý čtvrtek od 16.h) až do poloviny prosince, kdy hipoterapie pro rok 2020 končí.

Tím bude místo na hipoterapii zaručené. Princip je stejný jako na většině dětských kroužků.

Pokud např. dítě jede na část tohoto období do lázní, na rehabilitaci, jde na operaci atd. je na zvážení každého zájemce, zda platit celé období a mít jistotu pevného termínu nebo o tuto jistotu přijít.

V případě nemoci:

Doteď jsme v případě nemocí Vašich dětí byli velmi benevolentní (jako rodiče si nevybíráte, zda Vaše dítě ráno dostane horečku), ale bohužel finanční realita dnešní doby nás nutí ke změně přístupu. V případě absence dostanete 2x možnost náhrady termínu (jako náhradníci v jiný termín hipoterapie, než je ten Váš, případně o víkendu nebo v dalším roce).

Pokud bude hipoterapie zrušena kvůli nepřízni počasí nebo našich interních důvodů. Dojde k vždy k náhradě daného termínu.

Pokud se rozhodnete si celý „podzimní balíček“ hipoterapie nezaplatit. Stanete se náhradníky, kterým budu psát sms, pokud se uvolní místo. Při výběru náhradníků upřednostňuji děti věkově mladší před staršími.

Začínáme 1.září a končíme 17. prosince.

K těmto krokům nás vede pouze snaha o poskytování co nejkvalitnějších služeb a maximum spokojenosti pro všechny zúčastněné

Děkuji, že jste věnovali čas a energii i takto dlouhému příspěvku. Věřím, že Vás to od spolupráce s námi neodradí. Teď už stačí jen vyplnit přihlášku a poslat ji na mail: equilibro@email.cz.

Těšíme se na Vás.

Mgr. Veronika Kolaříková a tým Equilibro, z.s.