V letošním roce proběhly hned III. turnusy tábora, které byli financovány z dotací MPSV z Fondu na podporu zaměstnanosti.

Zázemí tábora jsme měli v klidném rodinném prostředí na Chloumku u Dobrovice. Děti měli pestrý program, učili se pečovat a jezdit na našich koních Rockym a Pepině, udělali jsme si výlet a poznávali okolí jak ze země, tak i z koňského hřbetu.O akční program se nám postarala Policie ČR od Pořádkové jednotky a policejní psovodi, kterým tímto děkujeme. Udělali jsme si výlet do Nymburka, kde jsme navštívili Říční policii a Hasiče.  Kreslili jsme deníky, malovali temperami a vodovkami,  dělali jsme ryté obrázky voskovkami a tuší. Každý si vyrobil svou vlastní  mozaiku ze sklíček, náramky z korálků a zdobily se podkovy. Děti se na chvíli stali pekaři, dělali jsme housky a buchty. Na polích bylo plno máku,a tak jsme si užili zábavu tvořením makových obrázků, malovali jsme na trička, koně i na sebe. Cvičili jsme jógu, hráli různé hry a díky hezkému počasí jsme využili i místní koupaliště… Nesměl samozřejmě chybět ani táborák a opékání buřtů.

Všichni jsme si to užili, a každý si v programu našel určitě to své. Přikládáme pár fotek a celou galerii pak najdete na: https://www.facebook.com/pg/Tábory-Equilibro-2379695322271176/photos/?tab=album&album_id=2388104794763562